Pirmasis seminaras: norėdamas suprasti kitus, pradėk nuo savęs

Vienas iš svarbių šio projekto tikslų – ir patiems ansamblio nariams įgyti tiek praktinės socialinio darbo patirties, tiek teorinių žinių. Tam numatyta keletas seminarų. Taigi mokytis į savo užsiėmimus įtraukti socialinės rizikos vaikus, sudominti kiekvieną iš mažųjų dienos centrų lankytojų paprašėme padėti psichologės Jūratės Selilienės.

Pirmą susitikimą pradėjome susipažinimu. Pirmiausia apie savo darbą su problemiškais vaikais papasakojo lektorė, tada vadovavimo stovyklose, ugdymo būreliuose ir mokyklose patirtimi arba šio projekto lūkesčiais pasidalijo kiekvienas iš seminaro dalyvių. Daugelis pasirodė vienaip ar kitaip jau išbandę savo pedagoginius gebėjimus, tad jau atėjo nusiteikę išsiaiškinti ir rūpimus klausimus. Pirmojo „Etnosocializacijos“ užsiėmimo su vaikais dalyviams ypač knietėjo aptarti dienos centre patirtą situaciją, kartu paieškoti būdų, kaip prieiti prie itin uždarų vaikų. Bet tai buvo palikta pabaigai.

Darbas prasidėjo nuo kiekvienam duoto lapelio su keliolika punktų, įvardijančių tam tikras nuostatas ar reikalaujančių užbaigti frazę. Turėjome pažymėti sau būdingus teiginius, pirma į galvą šaunančia mintimi apibūdinti save, parašyti, kas yra šeima, socialinės rizikos vaikai ir kt. Kam visa tai? Ogi tam, kad siedami įvairius giluminius įsitikinimus daugiau sužinotume patys apie save, suvoktume, į kokius dalykus patys reaguojame jautriai ir… kad susiklosčius netikėtoms aplinkybėms emocijos neišmuštų iš vėžių. Taigi mokydamiesi geriau suprasti socialinės rizikos vaikus, pirmiausia mokėmės perprasti, kas lemia vienokią ar kitokią mūsų pačių reakciją į ne taip, kaip norėtume, besiklostančius įvykius. Juk dirbant su vaikais nuo tokių momentų priklausytų, ar sugebėsime suvaldyti situaciją ir ar pavyks sutelkti visos grupės dėmesį į norimą veiklą.

Galiausiai lektorės padedami aptarėme dienos centre sutikto vaiko neįprastą elgesį, pamažu priėjome prie išvados, kad užsiėmimą galima laikyti pavykusiu net ir tada, kai ne visi jo dalyviai elgiasi taip, kaip tikėjosi rengėjai. Taigi seminare sužinojome išties svarbių, įdomių, naudingų dalykų, tad nekantriai laukiame kito susitikimo su psichologe Jūrate.

Vilma R.

Įrašas paskelbtas temoje Seminarai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s