Antrasis „Etnosocializacijos“ užsiėmimas Žirmūnų vaikų dienos centre

Sako gera pradžia – pusė darbo. Sklandžiai praėjus pirmajam susitikimui J. Matulaičio šeimos pagalbos centre, ratiliokai nekantriai laukė antrojo užsiėmimo Žirmūnų vaikų dienos centre. Antrajame susitikime dalyvavo penki ratiliečiai: Justina, Goda, Eglė, Paulius ir Justinas.

Rodos, ta pati trijų dalių programa: susipažinimo žaidimai, muzikinės dirbtuvėlės ir pasakos valandėlė, tačiau pirmame susitikime dalyvavę ratiliokai lyg susitarę pastebėjo – skiriasi vaikų interesai, nuotaikos ir reakcija.

Pirmiausia stojome į ratą susipažinti ir pažaisti žaidimus. Iš pradžių kiek nedrąsiai, vieni kitus paskatindami, tačiau vos valandėlę pabėgioję, pastraksėję, pasveikinę vieni kitus ne tik prisijuokėme, bet ir parodėme savo išradingumą bei kūrybinius sugebėjimus.

Vėliau persikėlėme į mažutę klasę, kuri kone plyšo nuo iki šiol nematytais liaudies instrumentais atliekamų melodijų. Pagrindinį toną davė didysis būgnas, o jį puikiai papildė kiti mušamieji instrumentai, o melodiją užbaigė skudutininkų gama. Palaikomi vyresniųjų patys mažiausi iš paskutiniųjų stengėsi neatsilikti ir kuo geriau atlikti jiems paskirtas muzikines užduotis. Kelis kartus prasigroję jaunieji muzikantai šauniai susigrojo ir su smagiai atliko paskutinį bendrą savo kūrinį.

Ko gero daugiausia susikaupimo pareikalavo pasakos valandėlė, kuomet jauniesiems draugams sekėme pasaką šlubį ir neregį – du draugus. Išklausę pasakos visi pasimokėme, kad padėdami vienas kitam draugai gali įveikti visas gyvenimo kliūtis ir nugalėti didžiausius priešus. O kaip atrodo šalis, kurioje gyvena laimingi pasakos personažai, atspindėjo spalvingi vaikų piešiniai.

Etnosocializacijos užsiėmimo pabaigoje vaikai geltonais lipdukais numargino taikinį, kuriame galėjo išreikšti savo nuomonę apie vykusius žaidimus ir užduotis. Išklausėme vaikų nuomonės, atsisveikinome, pažadėjome, jog kitą kartą bus dar smagiau ir linksmiau. Ir patys tuo net neabejojame, nes vieni kitus geriau pažinę tikrai nuveiksime daug daugiau. Mažesnieji mus draugiškai išlydėjo iš Žirmūnų vaikų dienos centro, o mes kaip ir kiekvieną trečiadienį išskubėjome į RATILIO repeticiją…

Eglė G.

Įrašas paskelbtas temoje Žirmūnai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s